14 września 2016

Hakone Open Air Museum (Wycieczka do Hakone - część 1.)

/
4 Komentarzy
Podczas naszego ostatniego pobytu w Japonii, wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Hakone. Miasteczko to mieści się w górach i jest oddalone od Yokohamy o niecały 2 godziny jazdy samochodem. A z czego słynie? Z gorących źródeł! I w tym celu my tam pojechaliśmy.

Jedną z najsławniejszych atrakcji Hakone (poza gorącymi źródłami oczywiście) jest 箱根彫刻の森美術館 (Hakone Choukoku-no mori bijutsukan), czyli muzeum sztuki współczesnej znajdujące się na otwartym powietrzu. 

Pogoda dopisała, więc zrobiliśmy sobie przyjemny spacer. Ale żadne z nas nie będzie ukrywać, że najbardziej ze wszystkich ekspontaów podobało nam się 足湯 (ashiyu), czyli dosłownie gorąca woda dla nóg.

Więcej zdjęć z naszej krótkiej wycieczki do Hakone już wkrótce!


4 komentarze:

  1. Ech, podczas naszej wizyty w Hakone pogoda była paskudna, więc nie zobaczyliśmy nic poza wnętrzem onsenu :( Bardzo chętnie zobaczę więcej zdjęć!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzień dobry! Mieszkam w Kanagawie, blisko Hakone, ale nigdy nie zwiedzałam to muzeum. Fajnie że przedstawiłaś takie ciekawe miejsce(: może będę oprowadzała kolegów i koleżanki za granicą!

    OdpowiedzUsuń
  3. Cześć ! Mieszkam w Kanagawie, blisko Hakone, ale nigdy nie zwiedzałam tego muzeum. Fajnie że pokazywałaś! Może tam będę oprowadzała kolegów i koleżanki za granicą(:

    OdpowiedzUsuń